Start Aktualności Archiwum
Toruń uzyskał środki z Ministerstwa Zdrowia na wsparcie osób borykających się z otyłością PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 maja 2017 11:11

Toruń po raz drugi uzyskał środki z Ministerstwa Zdrowia na wsparcie mieszkańców borykających się z otyłością

 

Ministerstwo Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 na realizację zadania pn. „Tworzenie grup wsparcia dla osób z otyłością” przyznało Toruniowi po raz drugi grant na utworzenie grup wsparcia dla osób z otyłością, tym razem w wieku 26-39 lat. Projekt został przygotowany przez Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej.

Planuje się utworzenie dwóch grup max. 15 osobowych. Warunkiem niezbędnym udziału
w grupie wsparcia jest złożenie stosownego formularza,  w którym lekarz poz potwierdzi otyłość
u pacjenta. Uczestnicy w/w przedsięwzięcia będą brali udział  w spotkaniach z:

 

1. dietetykiem pod hasłem „Twoje nawyki poprowadzą Cię do sukcesu” - dwugodzinne spotkania będą się odbywały raz na dwa tygodnie na przemian ze spotkaniami z psychologiem.

 

2. psychologiem pod hasłem „Myślenie wyszczupla” – dwugodzinne spotkania będą się odbywały raz na dwa tygodnie na przemian ze spotkaniami z dietetykiem

3. trenerem spotkania będą się odbywały dwa razy w tygodniu po ok. dwie godziny pod hasłem
„Jedz zdrowo, ćwicz intensywnie, żyj z pasją, śpij dobrze”. Zajęcia dostosowane będą do możliwości uczestników oraz pogody, będą ukierunkowane na spalanie tkanki tłuszczowej oraz poprawę ogólnej kondycji.

Ponadto osoby, które przestrzegają zaleceń dietetyka/psychologa, a mimo to nie udaje im się utracić zbędnych kilogramów w celu omówienia ewentualnych błędów żywieniowych będą mogły skorzystać z indywidualnych konsultacji  z dietetykiem.

 

W ramach projektu odbędą się także warsztaty kulinarne pod hasłem „Qchnia zdrowia”, w trakcie których uczestnicy dowiedzą się jak szybko przygotować tanie, zdrowe posiłki z produktów które lubią. Poznają też nowe produkty, przyprawy, które przyspieszają metabolizm, co przyczyni się do redukcji masy ciała; warsztaty zorganizowane będą  pięć razy po ok. dwie godziny dla każdej grupy.

 

Warunkiem niezbędnym do udziału w grupie wsparcia jest złożenie stosownego formularza, 
w którym lekarz poz potwierdzi otyłość u pacjenta. Nabór uczestników trwa do 31 maja 2017 r. Zajęcia będą się odbywały od czerwca do października 2017 r.

 

Celem przedsięwzięcia jest wykształcenie wśród uczestników zdrowych nawyków (a nie wprowadzenie kolejnej diety), zachęcanie do uprawiania sportu oraz wskazanie odpowiedniej drogi, która doprowadzi ich do sukcesu tj. upragnionej utraty masy ciała. Kompleksowa opieka dietetyka, psychologa, trenera  z pewnością wpłynie na trwałą zmianę nawyków  żywieniowych, a udział w warsztatach utwierdzi w przekonaniu, że potrafią przygotować zdrowy, niedrogi posiłek  z produktów, które preferują. Dla uczestników zadania z pewnością będzie to wartościowe doświadczenie.

Katarzyna Trybańska
Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej
Urzędu Miasta Torunia
tel.: 56 611 84 57


Wypełnione formularze można składać w siedzibie Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej ul. Fałata 39 w pok. 10 i 13, bądź pocztą elektroniczną na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Copyright © 2019 PSSE Toruń. Wszelkie prawa zastrzeżone.