Start
Po 24 maja możliwe otwarcie placówek dziennego pobytu. PDF Drukuj Email
wtorek, 26 maja 2020 08:56

Po 24 maja możliwe otwarcie placówek dziennego pobytu. Słowo klucz – bezpieczeństwo

 
Przekazanie auta do PSSE Toruń PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 maja 2020 12:34

Przekazanie auta do PSSE Toruń

 
Dane epidemiologiczne dotyczące zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim PDF Drukuj Email
niedziela, 24 maja 2020 00:35

Dane epidemiologiczne dotyczące zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim

 
Stanowisko PWIS w Bydgoszczy dot. wykonywania testów immunologicznych na obecność koronawirusa PDF Drukuj Email
piątek, 22 maja 2020 18:18

Stanowisko PWIS w Bydgoszczy dot. wykonywania przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej testów immunologicznych na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 wśród pracowników placówek opieki nad dziećmi do lat 3 i placówek oświatowych

 
INFORMACJA PDF Drukuj Email
czwartek, 14 maja 2020 14:02

Szanowni Państwo, Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli, Kierownicy Żłobków

 

Uprzejmie informuję, że w obecnym stanie prawnym brak jest przepisów uzależniających wznowienie działalności przez placówki oświatowe od uzyskania zgody lub opinii właściwego państwowego inspektora sanitarnego. Decyzję, czy w placówce spełnione są warunki dla częściowego uruchomienia działalności, podejmują dyrektorzy placówek w porozumieniu z organem prowadzącym na podstawie własnej oceny oraz wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 4 maja 2020 r.

W sprawie wizytacji placówek planujących wznowienie działalności Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu informuje, że udziela pomocy w formie konsultacji w zakresie sposobu organizacji opieki w przedszkolach. Procedury postępowania, opracowane zgodnie z wytycznymi przeciwepidemicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 4 maja 2020 r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, dostosowane do poszczególnych placówek, można przedłożyć w tut. Stacji w celu konsultacji lub uzyskania porady.

Nie przewiduje się odrębnych wizytacji mających na celu dokonanie oceny, czy poszczególna placówka może rozpocząć działalność po przerwie.

 

Z wyrazami szacunku

Państwowy Powiatowy

Inspektor Sanitarny w Toruniu

 

Ewa Nowak - Wąsicka

 
Najczęściej zadawane pytania SARS CoV-2 (Koronawirus COVID-19) PDF Drukuj Email
piątek, 20 marca 2020 13:55

Najczęściej zadawane pytania

Szanowni Państwo, z pewnością korzystają Państwo z informacji na stronie rządowej:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi

Strona cały czas jest uzupełniana i są na niej odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania, np. osób powracających do Polski z zagranicy. Dzięki temu będą mogli uzyskać odpowiedzi na wiele pytań bez konieczności dzwonienia do Inspekcji.

 
Przypominamy! Uwaga na oszustów!! PDF Drukuj Email
piątek, 08 maja 2020 16:21

 

Szanowni Państwo!

Do Państwowej Inspekcji Sanitarnej docierają informacje nt. przebierańców na terenie województwa kujawsko-pomorskiego podających się za pracowników Inspekcji Sanitarnej, ratowników medycznych bądź pracowników firm dezynfekcyjnych, którzy dokonują rzekomych rutynowych kontroli temperatury lub dezynfekcji mieszkania w związku z pandemią choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej przez koronawirusa SARS-CoV-2.

Więcej…
 
Nagroda im. Haliny Krahelskiej PDF Drukuj Email
czwartek, 07 maja 2020 08:51

Informacja o uruchomieniu tegorocznej edycji Nagrody im. Haliny Krahelskiej

Główny Inspektor Pracy uprzejmie informuje o uruchomieniu tegorocznej edycji Nagrody im. Haliny Krahelskiej. Celem nagrody jest wyróżnianie i promowanie osiągnięć w zakresie ochrony pracy i zdrowia w środowisku pracy.

Nagroda przyznawana jest przez Głównego Inspektora Pracy za wybitne osiągnięcia w dziedzinie: nadzoru i kontroli przestrzegania prawa pracy, prewencji zagrożeń zawodowych, wynalazczości, projektowania bezpiecznych technik i technologii, a także popularyzacji ochrony zdrowia, bezpieczeństwa i prawa pracy (Zarządzenie Głównego Inspektora Pracy oraz wzór wniosku dostępne są w zakładce Konkursy PIP).

W trosce o bezpieczeństwo pracy pracowników oraz ze względu na przedłużający się stan zagrożenia epidemicznego w Polsce, dokumentację  – zgodną ze wzorem zamieszczonym na stronie internetowej - należy składać do 30 czerwca br.
wyłącznie drogą elektroniczną na adres:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

W sprawach związanych z Nagrodą im. Haliny Krahelskiej wszelkie zapytania należy kierować na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej na stronie GIP

https://www.pip.gov.pl/pl/konkursy/konkursy-karty/73195,konkursy-pip.html

 
Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego - aktualizacja PDF Drukuj Email
wtorek, 05 maja 2020 10:35

Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

 
Bieżęce informacje dotyczące koronawirusa 2019-nCoV PDF Drukuj Email
środa, 05 lutego 2020 10:43

Infolinia w zakresie informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem

- dostępna przez całą dobę pod numerem 800 190 590


 

Zasady postępowania z osobami podejrzanymi o zakażenie nowym koronawirusem 2019-nCoV

 

Nowy koronawirus (2019-nCoV) jest genetycznie powiązany z SARS-CoV i MERS-CoV. Koronawirus 2019-nCoV jest wirusem osłonkowym, podatnym na działanie wszystkich rozpuszczalników lipidów. Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem lub dezynfekować je środkiem na bazie alkoholu.

Okres wylęgania wirusa może trwać do 14 dni. Najczęściej 5-6 dni. W tym czasie podróżujący z obszarów wysokiego ryzyka powinien obserwować swój stan zdrowia.

Objawami zachorowania są: wysoka temperatura ciała >38oC, dreszcze, bóle mięśniowe, katar, kaszel, duszności i problemy z oddychaniem. W przypadku zaobserwowania tych objawów u siebie należy bezzwłocznie zgłosić się do izby przyjęć szpitala zakaźno-obserwacyjnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Aktualne informacje dotyczące ilości przypadków zakażenia koronawirusem oraz najnowszych zaleceń dla osób podróżujących do Azji południowo - wschodniej bądź powracających z tego regionu można znaleźć na poniższych stronach:

Według aktualnej wiedzy nie ma ryzyka zakażenia się wirusem poprzez towary zamawiane z Chin.

 
Pomoc osobom w kwarantannie PDF Drukuj Email
środa, 08 kwietnia 2020 13:05

 

Więcej... >>>

 
Odkażanie różnego rodzaju pomieszczeń, przestrzeni publicznych PDF Drukuj Email
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:05

Wzwiązku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującegochorobę COVID-19 w oparciu o raport techniczny Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) z dnia 18 lutego 2020 r. pn. „Interim guidance for environmentalcleaning in non-healthcarefacilitiesexposed to SARS-CoV-2”, który możeokazaćsię pomocny przy odkażaniuróżnego rodzaju pomieszczeń, przestrzeni publicznych Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu przekazuje następujące informacje.

Więcej…
 
Wytyczne w sprawie postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie występowania zakażeń koronawirusem PDF Drukuj Email
wtorek, 07 kwietnia 2020 10:59

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu przedstawia wytyczne Ministra Klimatu Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie występowania zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i zachorowań na wywoływaną przez niego chorobę COVID-19 (w czasie trwania pandemii/epidemii)

 
«pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia»

Strona 3 z 9
Copyright © 2020 PSSE Toruń. Wszelkie prawa zastrzeżone.