Start Zrób test na HIV
Kampania pn. „HIVokryzja. Wyleczmy się” realizowana w ramach profilaktyki HIV/AIDS PDF Drukuj Email
piątek, 04 września 2015 13:34

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu pragnie poinformować o nowej kampanii pn. „HIVokryzja. Wyleczmy się” realizowanej w ramach profilaktyki HIV/AIDS przez Fundację Studio Psychologii Zdrowia pod patronatem Krajowego Centrum ds. AIDS.

Największym problemem osób żyjących z HIV nie jest w dzisiejszych czasach samo zakażenie, które można kontrolować lekami i z którym żyje się do późnej starości.

Prawdziwym wyzwaniem, przed którym stają osoby zakażone, jest alienacja, której doświadczają, kiedy przyznają się do choroby.

 

 

HIVokryzja to hipokryzja wobec osób zakażonych wirusem HIV. Czym się ona objawia? Z pozoru akceptujemy osoby zakażone, jednak nasze zachowanie zmienia się, gdy dowiadujemy się, że znajdują się one w naszym otoczeniu. Wtedy wykonujemy przysłowiowy krok w tył. Nagle okazuje się, że nie chcemy z nimi pracować, korzystać z tych samych sztućców, podawać ręki. Wynika to oczywiście z niewiedzy. Boimy się tego, czego nie rozumiemy.

 

Poprzez kampanię „Hivokryzja. Wyleczmy się.” chcemy zmienić to zachowanie. Celem  projektu jest wyleczenie ludzi z hipokryzji wobec osób zakażonych wirusem HIV. Główny przekaz kierowany jest do osób zdrowych - uświadamiamy, że największym problemem zakażonych wirusem HIV jest ostracyzm, z którym spotykają się na co dzień ze strony ludzi zdrowych.

Więcej informacji na stronie: www.hivokryzja.pl
oraz na profilu: www.facebook.com/hivokryzja

Poprawiony: wtorek, 12 lipca 2016 10:31
 
Copyright © 2020 PSSE Toruń. Wszelkie prawa zastrzeżone.