Start
Apel o przeprowadzenie wiosennych porządków! PDF Drukuj Email
piątek, 10 marca 2017 11:01

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu zwraca się do właścicieli i administratorów nieruchomości oraz społeczeństwa miasta Torunia z apelem o jak najszybsze przystąpienie do usunięcia nagromadzonych w czasie zimy zanieczyszczeń i uporządkowanie podległego terenu.

Szczególną uwagę należy zwrócić na bezpośrednie otoczenie miejsc zamieszkania, place zabaw, piaskownice, tereny rekreacyjne, otoczenia szkół, przedszkoli i zakładów pracy. Wiosenne uporządkowanie miasta przyczyni się do wyeliminowania potencjalnych źródeł rozwoju chorób, a także podniesienia ogólnej estetyki i stanu sanitarnego środowiska, w którym mieszkamy, pracujemy i odpoczywamy.

Z przykrością należy stwierdzić, że w dalszym ciągu aktualny jest w Toruniu problem psich odchodów zalegających na terenach przeznaczonych do użytku publicznego, szczególnie na chodnikach, jezdniach, placach, czy terenach zielonych.

W trosce o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Torunia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu przypomina właścicielom psów o bezwzględnym obowiązku usuwania psich odchodów z miejsc publicznych. Nieczystości pozostawiane przez psy są nie tylko nieestetyczne, ale przede wszystkim stanowią problem epidemiologiczny. Kontakt z psimi odchodami niesie ryzyko zarażenia się pasożytami przewodu pokarmowego (m.in. tasiemcem psim, bąblowcem i glistą psią, będącą przyczyną toksokarozy) oraz patogennymi bakteriami Campylobacter, Salmonella i Yersinia.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców Torunia o wyrażanie sprzeciwu na zanieczyszczanie naszego środowiska i reagowanie na każde niewłaściwe zachowanie się właścicieli psów.

 
Copyright © 2018 PSSE Toruń. Wszelkie prawa zastrzeżone.